2017 Yorumları

2018 KURSİYER YORUMLARI                 2017 KURSİYER YORUMLARI                         2016 KURSİYER YORUMLARI

KEMAL ÇELT B SINIFI

Aralık döneminde dikkatsizlik sonucu 2 soru ile kalmıştım.Bu dönemde ise Şuayip Hocanın Deneme testlerini takip etme durumunda kaldım.74 puanla sınavı geçtim çok şükür..Uzaktan eğitimde kaliteli materyalleri olan çok faydalı bir eğitim portalı.Eğitim süresi boyunca Planlı ve biraz dikkatli olunduğunda başarıyı yakalamamak için hiç bir neden yok.Başta emeği geçenlere teşekkür ediyor Sınavda başarılı olan arkadaşlara iş hayatının hayırlı olmasını temenni ediyorum…


Ceyda DUT

74 – B sınıfı.
Aralık sınavında başladım sizinle eğitime. O sınav için aktif olarak çalıştım sizinle, fakat ondan geçmek nasip olmamıştı. Açıkcası bu sınava hazırlanırken , aktif olarak sahada uzmanlık yapıyor olmam ve daha önce ki aşırı çabamın karşılığının olumsuz olması sebebiyle  ciddi hazırlanmadım. Sizinle alakası olmayan kişisel bi bıkkınlıktır kesinlikle.Geçtiğimiz dönemdeki notlarımı tekrar edip sorularınızı takip etmeye çalıştım. Eğitiminiz , emeğiniz  çok fazla , bizler için gösterdiğiniz çaba son derece yürektendi hocam, herşey için teşekkürler. Allah razı olsun sizden.

Gökhan cimilli

Verdiğiniz önemli bilgiler için teşekkürler.
Yaprak test çözümleri ve bunların videoları çok faydalı oldu.
Şunu söyleyebilirim son bir hafta yoğun olarak çalıştım. Öncesinde ort günde aralıktan bu tarafa 15 dk çalışabildim.
Hiç umudumda motivasyonunda yoktu.
Son haftaki çalışma beni motive etti.

Çiğdem kıran yılmaz

Başarı tesadüf değildir…. bu sınav çalışılmadan kazanılacak bir sınav değilidir ilk önce bunu kabul edip gerekli çalışma yapılmalıdır bu sınava hazırlanırken sayın hocam bizden daha çok emek vermiştir isg bölümü mezunuyum aynı zamanda isg alanında yüksek lisans yapmış biri olarak söylüyorum isg yi şuayip hoca dan öğrendim konuları ondan daha iyi anlatan başka bir hocayla karşılaşmadım eğer bu sınavı kazanmak istiyorsanız ilk önce sınava sizden daha çok emek veren şuayip hoca mın ders videolarını izleyip konuyu öğrenmeniz için hazırlamış olduğu kelime tuzaklarından oluşan soruları 🙂 çözmeniz gerekir ..verdiğiniz emekler için çok teşekkür ederim sayın hocam .

Haydar inan

Eğitim kalitesi Mükemmel sınavda soruları sizin hazırladığınızı düşündüm 🙂 Allah razı olsun. ben sadece soru cözümlerinizi dinleyerek ve denemeleri çözerek geçtim sınavı dersleri dinleseydim 100 kaçınılmazdı

Serpil yalcin

29 Nisan 2017 sınavına hazırlanmak için internette ne yapsam nereden başlasam diye düşünerek araştırma yaparken  tesadüfen Şuayip Hocam ile yollarımız kesişti.  İş Güvenliğinde tezsiz yüksek lisans yaparak B grubu sınavına girmeye hakkazanmıştım ve Biyolog olarak kamudan yeni emekli olmuştum.Mesleğimden dolayı inşaat, maden, kaynak, elektrik gibi temel isg konularında altyapım ve dolayısı ile tecrübem yoktu.Mevzuatlardan gözüm korkmuştu, işte böyle bir anda çok şükür Şuayip Hocamın isgonline sitesini görüp kayıt oldum.Hazırladığı ders videoları yaprak testleri ve birebir ÖSYM tekniğindeki prova sınavları ile yaşım ve İSG konusundaki tecrübesizliğime rağmen sadece Şuayip Hocam ile çalışarak ilk girişimde

sınavı geçtim.Derslerindeki vurguları, Yönetmelik özetleri ders notları, soruları, gerçekten mükemmel ve çok büyük bir emeğin mesainin sonucu. Öğretmek Şuayip Hocamın fıtratında var bence, çok sabırlı, insancıl, bir yapısı var. Bu yılki derslerimiz çok güzel geçti ve sınıfımın başarı ortalaması %95 inanılır gibi değil.Ben 39 soru yaptım ve bu sorularda hiç ama hiç zorlanmadım,  çünkü hocam defaten  beynimize kazıdı. Arkadaşlarıma da hocamı tavsiye ettim hatta bugün bir arkadaşım tavsiye ettiğim için bana teşekkür tlf açtı 40 doğru ile B grubu sınavını geçmiş ve Şuayip Hocayı bana söylemesen O’nun ile çalışmasam asla kazanamazdım dedi.
Anlatım kabiliyeti, İSG konusunda bilgi birikimi, motive etmesi, disipline etmesi ile Şuayip Hocam birtane, ve göreceksiniz bu konunun duayenlerinden biri olarak çok daha iyi yerlere gelecek. Herşey için teşekkür ederim Şuayip Hocam .İyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışım, sağolun varolun yolunuz açık olsun

Nadir özsamanlı

Saygıdeğer arkadaşlar;
Ben Kocaeli’ de bir ortaokulda görev yapan öğretmenim.Yoğun okul mesaim sırasında İSG sınavına hazırlık yapmam mümkün değildi.Çünkü aynı tarihlerde bizim de TEOG sınavlarına öğrencilerimizi yetiştirmek gibi bir önceliğimiz vardı.  Sadece kendimi denemek amacıyla online bir sınavına katıldığım eksiklerimin çok olduğunu görünce Şuayip hocamın tekrar derslerine katılmaya karar verdim.Kısa bir zaman vardı üstelik en uzun ders saati olan günde refarandum seçimlerinde görevim olduğu için de katılamadım. Ancak o kadar güzel ders anlatımı var ki sadece dinlemek bile yetiyor. Derslerden birinde çok iddialı olarak bire bir yakalayacağı soru sayısını söyleyince biraz abarttı demiştim. Ama sınav sırasında bile kulaklarını çınlattım çok sayıda nokta atışı vardı.Onlar arasında benim için önemli olan bir soruyu söylemeden geçemem.Devlet desteğine kim karar verir sorusu ve ben kendi yorumumu kattığım için yanlış yaptım.Oysa sorulara yorum katmayın diye defalarca uyarmıştı Şuayip bey.
Nacizane bir öneri , sınava hazırlık yapacak olan arkadaşlar sadece canlı dersleri iyi dinlesinler ve lütfen Şuayip hocanın önerilerine uysunlar. 53 yaşında 26 yıllık öğretmen, hard diski  artık tekleyen biri olarak ben başardıysam  sizlerde çok rahat başarırsınız.
Şuayip hocam, elinize, emeklerinize sağlık. Çok teşekkür ediyorum. Saygılar.

Özge YILDIRIM

Sınav sonucum 41 dogru 9 yanlış b sinifi
Sınavda bizden istenen mevzuat çok kapsamlı neresinden soru gelecegini tahmin etmek zor . Suayip hocayla sinava hazirlandiginizda ; mevzuatın özet halleri ve sınavda çıkabilecek noktaları düşünmek zorunda kalmıyorsunuz. Çünkü zaten hazırda suayip Hoca özetlemiş ve önemli yerleri ustuste defelarca tekrarlamis olacak. Videolar, notlar,testler, tekrarlar, üstüne bide isgonline whatsapp grubunda önemli yerler defalarca karşınıza çıkacak, sınava çalışmaya başlarken neresinden baslayatağınızı bilmiyorsanız yonetmeligin birini okurken diğerini unutuyorsanız , sayfalarca olan mevzuatta neresinin sınavda karşınıza çıkacağını kestiremiyorsaniz ayni seyleri yasamis biri olarak ;suayip hocamla hazırlanmanızi oneririm.
B sinifi sınavına sadece suayip hocanın video ve notlariyla hazırlandım. 41 doğruyla 82 puan aldım. Dikkatsizligim olmasa daha da iyi olurdu. Suayip hocama cok teşekkür ederim.
Sınava hazırlanacak arkadaşlara başarılar dilerim..

Ersi ersin

Merhaba, Ben zaman açısından büyük sıkıntı yaşıyordum gündüz hiç zamanım yoktu akşamları çözmek için güncel olarak hazırlanmış çok kalın bir kitaptan çalışmayı düşünüyordum bir arkadaşım Şuayip hocayı önerdi (İyiki de önermiş) eve internet çektirdim akşamları dersleri dinlemeye başladım elimde bir ajanda sürekli not alıyordum zaten sınavı kazanmamda bu notlar bana çok yardımcı oldu çünkü notları 5-10 dk da okuyordum ve bütün dersi hatırlıyordum bu sayede. B sınıfı sınavına girdim ilk girişimde 72 puanla kazandım.
Hangi konudan başlayıp hangi soruları çözmem gerektiğini bilmiyordum ders sırasını takip ederek en baştan bütün konuları işledik her dersin sınavını ayrı ayrı test edip en sonunda sadece deneme sınavları çözerek bu sınavı zor da olsa kazanabildim.Ama bana göre zamanı daha fazla olan arkadaşlar daha rahat yapacaklardır.
Şuayip hocaya emeğinden dolayı teşekkür ederim.

Mustafa ünalan

Suayip bey
Gereksiz bilgilerden bizleri soyutlayarak gerekli ve yeterli bilgi ile sınava hazırladığınız ve de sınavı kazanmasına yardimci oldugunuz için cok teşekkürler.
Arkadasimin tavsiyesi ile sizin isminizi duydum ders konusunda yeterli olabileceğinizi söyledi . Hakikaten de başlarda olurmu olmazdı ikileminde kalmıştım. Derslerin yetismeyecegini  hatta soru test kısmına vakit kalmadığını  düşünüyordum ama zaman geçtikçe yersiz bir düşünce de olduğumu farkettim.
Arkadaşlarıma tavsiyem gereksiz bilgi yerine suayip aktas felsefesine sahip olmaya calissinlar.
Herşey için teşekkürler

Hasan Tuna

Selamun aleyküm hocam
sınavda 40 dogru 10 yanlış yaptım
Allah razı olsun sizin emekleriniz ,rehberliginiz , bize vermiş oldugunuz özgüven ve cesaret sayesinde ayrıca ( size inanıp talimatlarınıza uyup günlük çalışmamızla ) B sınıfı iş sagligi ve guvenligi uzmanı oldum. Örnekler ve kodlamalar çok faydalı oldu.50 tane yönetmeligi okumak yerine suayb hocam bizim için okuyup önemli olan kısımları anlattı ve stressiz sınava girdim. Yüce rabbim de emegimizi zayi etmedi. uygun fiyat imkanı ,profosyonel ve ösym soru tarzına uygun bir egitim . uzman olmak istiyorsanız başarın adresi  İSGONLİNE.WEB.TR adresi ve ŞUAYB HOCA
Sevgi ve saygılarımla.

hediye doğanoğlu

Sayın Hocam size vermiş olduğum sözümü tuttum. Bu sözümü  tekrarlamadan edemiyecem. ‘ Bu sınava ilk ve son girişim olacak ve Saha uygulamalarında görüşeceğiz ‘ demiştim. ????  Sizinle tanışmadan önce isg hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Sizin son iki dönem ders videolarınızı dinledim, 2017 derslerini hiç aksatmadan katıldım,bütün sorularınızı ve denemelerinizi çözdüm. Her seferinde yeri gelmişken hatırlayalım……dediğiniz cümleler ve tekrar tekrar hatırlatmalarınız sayesinde öğrendiğim bilgileri asla unutmam artık. İlk girişimde B sınıfı uzman olduysam bu sizin programınıza tam uymamın eseridir. Sizi tanıdığım için çok şanslıyım, çok teşekkür ederim emekleriniz için…Sonucum 80, sertifika alanı B sınıfı iş güvenlik uzmanlığı

Oğulcan Kılıçaslan

Şahsen şuayip hocayı tanımıyordum bir arkadaşım vasıtasıyla eğitimleri hakkında bilgi sahibi oldum.Sadece şuayip hocanın eğitim videolarına ve notlarına onun uyguladığı program dahilinde çalışıp sınavı kazandım.Saat kaç olursa olsun sınav gününe kadar ve sınav gününden sonra bile her sorduğum soruya bıkmadan usanmadan cevap vermiştir .Herkesede şuayip hocayı tavsiye ediyorum allah onun gibi eğitimcileri başımızdan eksik etmesin 🙂

Sevil Tiryakioğlu

Öncelikle teşekkür ederim.72 alarak sınavı evvel Allah, sayenizde geçtim.Artık B sınıfı bir uzmanım.
Şuayip Aktaş hocamız ile tanışmamız kendi adıma en güzel şanşlarımdan biriydi.Eğitimlerde kendine has anlatımı ve önemli can alıcı noktaları üstüne basa basa ifade etmesi,motive etmesi ve itiraf etmeliyim ki bizden daha çok çalışması benim için çok önemli ve çok güzeldi.Evvel Allah’ın izniyle Şuayip Aktaş hocam sayesinde B sınıfı iş güvenliği uzmanı oldum.Bundan sonraki zamanlarda da Suayip Aktaş hocamla birlikle daha güzel çalışmalarda bir araya gelmek en büyük isteğimdir.
Teşekkürler Şuayip AKTAŞ
Teşekkürler Hocam..

Ömer ESENKAYA

Merhabalar hocam öncelikle sizinle beni tanıştıran arkadaşım Çiğdem kıran yılmaz s ne kadar teşekkür etsem azdır,aralık döneminde ilk olarak sınava girdim ve başarısız oldum benim açımdan başarısızlığının tek nedeni aşırı stresti.sınava girerken bilmediğim hiç birşey olmadığını düşünüyordum çünkü sizinle birlikte çok iyi hazırlanmıştim.fakat nisan sinavi benim için aynı hüsranla bitmedi  çok şükür daha önceki bilgilerimle de birlikte sizin özellikle soru çözüm videolarınızı bol bol dinleyerek bu sınavda başarılı oldum. Bunun yanında söylemem gereken bir şey daha var ki bu sizin ne kadar iyi bir eğitimci olduğunuzun kesin kanıtıdır.nisan sınavına hazırlanırken bir arkadaşımla bir şeyler daha yapmamız gerektiğini dusununerek ankara daki risk med Akademinin  2 gunluk eğitimine katildik katıldık fakat daha ilk dakikalarda ne kadar büyük bir hata yaptığımızı fark ettik sizin gibi anlatımı gayet akıcı ve önemli yerlere deginilmeyi bırakın kafamızı karistirmaktan başka hiç birşey geçmedi elimize odedigimiz meblağ da cabasi???? ayrıca yeni değişen yönetmeliklerin hepsini biz söyledik eğitimcilere ????demem o ki hocam bu süre zarfında önüme gelene e sizden bahsediyorum ve kesinlikle sizin üzerinize bu konuda başka eğitimcileri tanimiyorum  hakkınızı helal edin sayenizde başarılı oldum

Adile dilek altay

Herkes gibi benim içinde elbette çok yararlıydı. Özellikle sayfanızda yayınladığınız ve çok çok faydalı olduğuna inandığım  geçmiş ders notları ile ilgili videoları dinlemek, not almak, kafama takılan soruları sizin canlı derslerinizde sorabilmek inanılmaz faydalıydı. Ayrıca benim gibi çalışan ve evli bayanların hem iş hem ev hemde dersleri takip edebilmek kolay olmuyor. Bende birçok arkadaş gibi önceki sınava tek başıma çalıştım ve maalesef başarısız oldum. Bu sınava daha fazla vakit ayırarak çok daha dikkatli olarak girdim ve sonucunu aldım çok mutluyum. Darısı tüm arkadaşlarının başına olsun inşallah. Allah bin kere razı olsun sizden. Aldığınız para sonuna kadar helal olsun. Elbette tüm arkadaşlara önereceğim tek site tek hoca sizsiniz elbet. Ancak derslere vakit ayırıp düzenli takip etmek çok önemli lütfen bu noktayı unutmayın arkadaşlar. Emekleriniz için çok teşekkürler… Sağlıcakla kalın….

Adile Dilek Altay

Mesut müslüm Toksöz

Sınava 1 ay kala deneme sınavı ve güzelce derlenmiş özet haline getirilmiş notlar ararken Hocamın sitesine denk geldim. İlk önce sadece 1 deneme sınavı yaptım ve seviyem 27 soruydu. Sınavın ÖSYM mantığına yakın ve profesyonelce yapıldığı görünce son 1 ay hocamın ders anlatımlarına ve Son Tekrar derslerine katılmaya karar verdim. Öncesinde neye çalışacağımı şaşırıyordum çünkü çok fazla konu, yönetmelik varken birde çalışma hayatı içinde olmak zorluyordu. Gittiğimiz kursların durumu da  malum hala tüzük maddeleri ve dağınık haldeki notlarla daha çok kafa karıştıracak halde. Şuayip Hocamın hazırladığı sorular, notlar ve video eğitimler sayesinde B sınıfına yükselebildim. Teşekkür ederim.
İYİ ÇALIŞMALAR,

Hasan Bakbak

86 ile geçtim hocam çok verimli bir eğitim süreci geçirdik herşey için çok teşekkür ederim.Sizi tanıdığım için çok sanslıyım.

Aysel icel

YETİŞKİN EĞİTİMİNE UYGUN,  AYNI AMAÇ ETRAFINDA TOPLANMIŞ KİŞİLERLE KENDİNİZİ MOTİVE EDECEK BİR EĞİTİM…
SINAVA HAZIRLANIRKEN, ÖZELLİKLE ÇALIŞAN ARKADAŞLAR İÇİN , ÇALIŞMA PROGRAMINI HAZIR OLARAK BULABİLECEKLERİ (VİDEO, SINAV TATBİKATLARIYLA, KONU ANLATIMLI SLAYTLARLA) BİR EĞİTİMDİ.
EĞİTİMCİ OLARAK ŞUAYİP BEYE TEŞEKKÜRLER

Mehmet Aslan

ben sınava 5 dk geç gittiğim için içeri alınmadım.sorularıda incelediğimde aldığımız eğitimle rahatlıkla geçebileceğimi düşünüyorum.özetlemek gerekirse bu kadar kapsamlı bir sınav bu kadar kısa sürede bu derece daha iyi özetlenemez ve anlatılamazdı.emekleriniz için teşekkür ederim.fırsatım olursa aralık sınavından önce tekrar eğitim almayı düşünüyorum.iyi çalışmalar dilerim

.

Güllüşan canbay

B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği  uzmanı  sınavında  43 doğru ve 7 yanlış  ile 86 alarak 36.oldum.

  Ben c sınıfı  olarak çalışmaya  2 yıl ara vermiş biri olarak b sınıfı olmak için sınava  hazırlanmaya  karar verdim.Şuayip hocayı  tesadüfen keşfettim.Ve Şuayip hocam benim uğurun oldu.siki ve disiplinli bir çalışma ile başarılı olduk.yani bu başarı hepimizin hocamızındır. Bunun için canı gönülden  teşekkür  ederim.

ASLIHAN ATEŞ C SINIFI İSG UZMANI

Bu düşünceli ve zorlu dönemde bir arkadaşım vasıtasıyla Şuayip Aktaş hocamıza rastladım ve keşke daha önce rastlasaydım dedim. Çok dolu dolu bir dönem geçirdim. Canlı yayınlar,her hafta sonu sisteme konulan denemeler,kaçırdığımız derslerin videosunu tekrar izleme imkanımızın olması bu sistemin ne kadar doğru olduğunu niteler derecedeydi. Her zaman,her saat sorduğum aklıma takılan bütün sorulara cevap alabilmem hocamızın hiç sıkılmadan bunalmadan yardımcı olmasını da söylemeden geçemeyeceğim.Hocam sayesinde 40 doğru ile sınavı geçtim.3 yıl sonra B sınıfı sınavı için tekrar aynı yerde olacağıma eminim.

  MEHMET GÜNDÜZ B SINIFI İSG UZMANI

2014 yılında kendi çabalarımla başarabileceğimi sandığım c sınıfı isg sınavına girdim. Ama maalesef geçemedim. İnternette dolaşırken Allah ın sevgili kuluymuşum ki sizinle tanıştım. 2015 Mayıs sınavına 3 ay kala sizinle beraber çalışmalarımızdan sonra 72 alarak bu sınavı başardık. Devam diyerek yüksek lisans yaparak Nisan 2017 sınavında ilk girişimde 80 alarak önce Allah ın yardımı sonra sizin bizleri zorla çalıştırmanız neticesinde geçtik. Zorla diyorum çünkü başımızı kaldırmadınız, boş bırakmadınız, hep deneme, özet vs ile bir babanın ve ya annenin çocuğunu zorla çalıştırması gibi çalışmaya zorladınız. Allah razı olsun. SİZİ TANIMAKTAN VE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYDUM. Siz tanıyan arkadaşların başka site aramalarına gerek yok. Çünkü en az 45 soru yakalayan bir çalışma metodunuz var. İnşallah 4 yıl sonra A sınavına girmek için görüşürüz. Allah a emanetsiniz.