Eğitimimize katılan kursiyerlerimizin yorumları

'' Mert odur ki sadece dostları değil , düşmanları da taktir eder '' sözünden yola çıkarak öyle gönülden işimizi yapıyoruz ki , sadece sınavı geçenler değil , kalanlar da mahcubiyetle taktirlerini dile getiriyorlar.
Aşağıdaki öğrencilerimizden gelen yorumlar , sınav öncesi kendilerine yönelttiğimiz eğitim değerlendirmesi anketinden mailimize gelen yorumları , öğrencimizin ifadesi ile AYNEN eklediğimiz halidir. Doğallığını bozmamak için tashih ve düzeltme yapmadan aynen koyduk. Cümle ve imla hataları kusura bakılmadan sadece anlatılmak istenen manaya odaklanmanızı rica ederiz.

ÖĞRENCİMİZİN ADIDEĞERLENDİRMESİ
Ömer AYKUL Saygı değer hocam
Sizden öncelikle ALLAH razı olsun bu sınava (A) üçüncü girişim ılk ıkısınde de sıze kayıt yaptırdım ama özguven tavan yaptıgı için derslerinize Pek katılım saglayamadım hatta sizin dıdınıp uğraştığınız videolara bıle tenezzül etmedim nasılsa bılıyoz dıyerek kendı kendıme kibir yaptım ama en son ders kampınıza canlı olarak katılım sagladım ve nekadar yanlıs yaptıgımı her ne kadar madencı bıle olsam detay konuları unutmus oldugumu gördum. İnşallah sıkı calısmayla ve sızın eğitimleriniz sonucu bu sefer ınanıyorumki gececegım. Takdir tabikide yaradandan hayırsa zaten olsun yok şer olacaksa olmasın. Ama ınanın emekleriniz bizler ustunde cok fazla hakkınız ödenemez. Özellikle A grubu ıcın ehil hocaları davet edıp psikolojık olarak yıkılmıs oldugunuz bu pandemi döneminde kah gulerek kah zorlanarak cok guzel bir eğitim kampı oldu. Diğer zoom programları gıbı degılde bigbluepoint uzerınden egıtım olması gorsel olarak zengın icerıklı anlatımız bence guzel ve daha sonrasında bu eğitimlere ulaşabilmemiz muazzam.
Ellerinize sağlık hocam emekleriniz için cok teşekkürler.
Selametle dua ile kalın
Perihan ŞahanMerhabalar İSG profesyonelleri arkadaşlarım, üç farklı eğitim merkezinden eğitim aldım ve A sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık sınavını kazanamadım. Çok iyi hazırlandığımı sanıyordum ama ÖSYM ‘ nin uzaydan bulduğu soruları yapamadım ve kazanamadım. İSG ONLİNE .web adresini buldum ve aradım kayıt oldum ve Şuayip Hocamla başladım ikinci kez A sınavına gireceğim; Hocamız Şuayip Aktaş bizlere bu sınavı geçebilmemiz için bizi uzaya çıkarıyor resmen, ben çok umutluyum, bizim sınavı geçmemiz için gecesini gündüzüne katıyor, gruptaki arkadaşlar sürekli soru soruyoruz ve herkese ayrı ayrı cevap veriyor kendileri dersin dışında da. Konuları anlatırken yaşatıyor yok böyle bir şey. Hani İş Sağlığı ve Güvenliğinin babası “Dr. Bernardo Ramazzini “ ya, İSG sınavının da babası Şuayip Aktaş . Başka İSG yok. 9 mayıs 2021 de ikinci kez A sınavına gireceğim İSG Uzmanı Aday Arkadaşlara tek tavsiyem , panik yapmayın, doğru yerdesiniz. İSGONLİNE.WEB.TR adresi ve güzel insan Saygıdeğer Şuayip Aktaş Hocam. Başarmanın tek çaresi bundan eminim. İyi ki varsınız Hocam. Saygılarımla.
Sebahat soylu Merhaba hocam ,

Yıllar önce gerek konu anlatımlarınız gerekse soru çözüm videolarınız olsun
C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavımı sizin sisteminizle kazanmıştım. şuan da hazırlanmakta olduğum B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavıma da sizin siteminizle hazırlanmış bulunmaktayım. Hocam öncelikle şunu söylemeden geçmek istemiyorum. Mesleğimiz gereği sürekli bir eğitimler almakta olduğum bu mesleğimde kendime sürekli revize etmeye devam
etmekte olan bir iş güvenliği uzmanı olarak herkes konu , soru çözümü vs. anlatır. Fakat herkes eğitimci olamaz. Bu benim şahri fikrim olup her zaman bunu savunurum. Dolayısıyla yıllardır bu işin içinde olduğunuz için sizin gerek konu anlatımlarınız gerek soru çözümleriniz , konu ile ilgili vurgulamalarınız , nokta atışı diye belirtiğiniz kısımları olsun ve sürekli o vurguladığınız yerleri sürekli hafızada yer edinmesi , ve bu yıl bu dönem katılmış olduğum sınava hazırlık grubunuzda o kadar sınava hazırlık grupları içerisinde bir ilki gördüm sizin sisteminizde teknik konularda konu ile ilgili dışarıdan hoca getirip derslerde daha bir verim açısından farklı bir bakış açısı kazandırdınız bu oldukça ve fazlasıyla verimli olduğunu farklı bir bakış açısı kazandırdığını düşünüyorum. Akabinde bizlere sabır ile ve sürekli en iyi nasıl anlatırım konu en iyi nasıl verim sağlarım diye verdiğiniz emekleriniz her şey için size sonsuz teşekkür ederim. Hocam emekleriniz ödenmez. Emekleriniz için sonsuz teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.
Kübra TemelMerhaba hocam,

C sınıfını sizinle çok kısa bir süre de iyi sonuçla kazandım ve sizi tanıma fırsatım oldu, b sınıfı için de sizinle hazırlanma şansım oldu birçok kaynaktan çalışmaktansa bizim için hazırlamış olduğunuz en güncel slaytlar ve soru çözümleri ile kazanmamız için en büyük desteği veriyorsunuz 🙂

Gülşah AYDOĞDU Öncelikle Şuayip hocamızı tanıdığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Kendisiyle 2016 yılında B sınavına hazırlanırken tanıştım, aldığım eğitim sayesinde başarılı oldum. Büyük bir özveri, emek ve meslek aşkıyla bu işi yaptığına inanıyorum. Verilen eğitim ve sistemin kalitesine güvendiğim için B sınavında olduğu gibi A sınavına hazırlıkta da tercihim yine Şuayip hocamız oldu.
Ercan GeyikŞuayip Hoca nin eğitim modelinde daha iyisini yapma ve uygulama hedefi , katılanların memnuniyeti ve eğitimin interaktif olması başarının artmasına yönelik çalışmaları ve her dönemdeki olası mevzuat güncellenmesinin zamanında eğitim sistemine yansıtmış olması da başarının yüksek olmasının önemli faktörlerdendir.
Fatih özalaturŞuayip hoca ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Ben sınavı geçerim veya geçemem bilemem ama Şuayip hoca sadece dersi anlatayım gideyim işime bakayım dan çok her zaman yanımızda olmaya çalıştı. Kendisine emekleri için çok teşekkür ederim.
Ebru AVCI Yıllar önce C sınavını sizin eğitiminizle pekiştirerek kazanmıştım. Şimdi B sınavı için katıldım. Konular işleyiş süper çok keyifli .Elinize emeğinize yüreğinize sağlık hocam. Geri kalan herkesin kendisinin çalışması 🙂

Hasan Polat Şuayip hocam iyi günler,
Ders benim için oldukça verimli geçti konular daha iyi anlayabiliyorum ve yorumlayabiliyorum. Sınav yönelik verdiğiniz püf noktalar oldukça iyi oldu şahsım adına. Ezberci mantıkla değil öğretici mantığı dersler işlenmekte sizlere çok teşekkür ederim

Selçuk ÇağlayanHocam,
Bu sınava 3. girişim ve ilk defa bu kadar kendimi hazır hissediyorum. Eğitimle ilgili birkaç noktaya değinmek istiyorum. Pandemi nedeniyle eğitim online oldu ancak pandemi geçse bile online yapılması herkes için çok iyi. Eğitim programını çok güzel yapmışsınız ve bu programa uygun olarak belirlenen günlerde eğitim yapıldı. açıkçası eleştirecek bir konu yok, derslerin anlatımı, her dersin sonunda konuyla ilgili soruların çözümü, genel tarama testleri, eğitimi kaçıran arkadaşların daha sonrasında izleyebilmeleri gerçekten çok büyük bir hizmet. her şey için çok teşekkür ederim.
Büşra YıldızMerhabalar hocam,
Eğitiminizi bir tavsiye üzerine duyup katılmıştım iyi ki de katılmışım sizlerin bu konuda ki tecrübesi bizim için çok kıymetlidir. Eğitim programı çok yoğun dolu dolu geçti her şeyin üzerinden geçtiğimizi düşünüyorum. Tekrarlarla ve denemelerle bunu pekiştireceğimizi düşünüyorum. Elinize emeğinize sağlık hocam hakkınızı helal edin.
Mehmet VAROLDerslere katılmaya başladıktan kısa bir süre sonra bile , önceki yıllarda çıkan sınav sorularını cevapladığımda 70 puanı geçtiğimi gördüm. Bu eğitimin kalitesinin bir işaretidir. Özellikle her sorumuza cevap vermeniz bizi daha çok konsantre ediyor. Bence her yönüyle dört dörtlük bir eğitim oluyor. Ve slaytlar her dönemde aynı slaytları kullanmıyorsunuz sürekli güncelleniyor. Anlatım tarzınız çok etkili. Her şey için teşekkürler.
Serkan CayıtÇok değerli hocam, maden ile artı bir hoca getirip onun ile dersi sunmanız çok güzel ve konuyu daha iyi anlamamıza hocamız yardım etti . Hocam ders anlatımınız güzel keyifli ve başka arkadaşlara da tavsiye edilecek bir hocasınız
DİLARA ÇİFTÇİEğitim değerlendirme ’ye istinaden oldukça verimli ve emek kokan bir eğitim programı oldu benim için. Hocamızın yılların getirmiş olduğu bilgi birikimi ve bu bilgileri öğretmek adına gösterdiği hassasiyet ve emek için kendi adıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah 4 sene sonra A sınavında görüşmek üzere.
Bengü BozbayHocam merhaba,
Öncelikle her şey için çok teşekkür ederim.
Sizi ilk olarak Kasım 2020 sınav kampında tanımıştım. Sınava çok uzun süre çalışamamıştım ancak gerek konulara hakimiyetiniz gerekse ezber değil öğrenme odaklı öğretim şeklinizle kısa sürede konularda büyük ölçüde eksiklerimi kapatmıştım. Kamp sırasında eğer sınavı geçemez isem bir sonraki sınava mutlaka sizinle hazırlanmaya karar vermiştim.
Malûm A sınıfı sınavı oldukça kapsamlı ve bilinmesi gereken çok şey var ve sayenizde tüm konuları minimum ölçüde ezber yaparak, mantığını kavrayarak öğrenebiliyoruz ki bu da ÖSYM nin soru tarzına uygun daha çok soru yakalayabilmemizi sağlıyor.
Ayrıca dersleri tamamlayıp, benden bu kadar demeyip, son ana kadar göstermekte olduğunuz çaba ve özveri için de çok teşekkür ederim.
Süleyman TürkoğluMerhaba Süleyman Türkoğlu ben. 2013 yılında hocamla c sınıfına hazırlanmıştık. Ek bir kitaba veya gruplara gerek yok sadece hocamızı takıp etmek yeterli
2021 yılında b sınıfı için nasipse de 2026da A sınıfında beraber olmak dileğiyle.
İlknur cömert Şuayip hocam ders boyunca edinmiş olduğumuz bilgiler gayet net ,sade ve anlaşılırdı. Göstermiş olduğunuz emek ve çabalarınız çok iyiydi. Ders anlatırken örneklemeler, anlatım biçimi ,sadelik oldukça iyiydi. Derslerin tekrardan dinlenebilmesi bizim için büyük avantaj. Özveriniz ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. İnşallah sınavı sizin sayenizde kazanacağız.
Berrin MemisMerhabalar Hocam,
Bildiğiniz üzere ben sizi geçen sene bir akademi vasıtasıyla tanımıştım ve soru çözümlerini birlikte yapmıştık. Bu sene ise başka bir yer asla düşünmedim bile. Dersleri sadece okuyup geçmek yerine orada tam olarak neyi söylediği konusunda üstünde durmanız olsun, aklımızda daha da kalması için uygulamalı olarak resimlerden anlatmanız cidden çok akılda kalıcı. Bu sene artık maden gibi yapı elemanları gibi konuları kabus olmaktan çıkardınız bizim için, her söylediğiniz kesinlikle akılda kalıyor. Ben sizden ders alacak arkadaşların bir an bile düşünmemeleri gerektiğini söyleyebilirim. Her şey için çok teşekkürler hocam.
Burçin GüneriÖncelikle şahsi olarak sizin de bize vakit ayırmanız çok güzel. Sınava girecek olan biz olmamıza rağmen bazen sınavı bizden daha çok düşünüyormuşsunuz gibi oldu. Derslerin çoğuna katılım sağladım emekleriniz için bu konuda teşekkürlerimi sunmak isterim. Her şey için teşekkürler.
Oğulcan Kılıçaslan
Sizle ilgili tamamen kişisel yorumum ; Şuayip Aktaş hocam ile bu mesleğe daha girmeden yıllar önce teknikerken bir arkadaş vasıtası ile tanışmıştım. Kendisi paraya önem vermeyen ve bilginin ezber değil kalıcı olmasını temenni eden bir hocamız. C sınavına beraber hazırlandık ve çok memnun kalmıştım gerek derslerinden gerekse derslerden sonra birebir ilgilenmesinden , şuanda B sınavına yine kendisi ile hazırlanıyorum umarım kazanırım
GÜLDEN BOSTANCIEğitim kalitesi gayet güzeldi. Kullandığınız programda hızlıca bağlantı kurup evden telefondan bağlantı sağladım. Akıcı anlatım, sorularla pekiştirme özellikle Maden dersi için farklı hocanın da destek vermesi eğitimi destekledi. Akılda kalır oldu. Çok verimli bir eğitim oldu.
Kürşat KOÇYİĞİTMerhabalar saygıdeğer hocam;
İnşallah bu (09 Mayıs 2021- İYH, İGU ve DSP - Bahar Dönemi Sınavında) dönem tüm adaylar, 70 barajını aşacak kadar muvaffak olurlar.
Şuayip Aktaş; Bir eğitmen 'den ziyade, bir sınav adayı gibi işinin ehlidir.. İşine ve mesleğine sadakati, bazen cansiperane bir anlayış durumundadır. Olumsuz şartlar onun için engel değildir. Hele hele her türlü güncel kalması, sadece Aktaş farkı diyebilirim.
Birde hani bir deyim vardır ya; "Türk'e olmaz de oldurur, yeter ki imkânsız olmasın".. İşte bu tabir, sn. Aktaş hocamızda vücût bulmuş halidir.. Bana C sınıfı sınavından sonra, B sınıfı ve sınavı için tekrar "hemhâl olmak" aynı kişiden eğitim görmek nasip oldu.. İnşallah A sınıfı sınavı içinde, ömür olursa "Tek İsim" aynı kişiden eğitim alıp, sınava hazırlanmayı yeğlerim..
Eline, emeğine ve yüreğine sağlık hocam.. Ödemiş olduğum bu çok cüzi ücret, Annenizin ak sütü gibi helal-i hoş olsun..
Selametle kalın
Rabiye MahmutoğluSevgili hocam,
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine derslerinize katılmaya başladım. Derslerinizdeki güncel bilgiler sayesinde bilmediğim bir çok konuyu sizin sayenizde öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Umarım ilk sınavda C belgesini alır ve B belgesine hazırlanma sürecinde de sizinle ders çalışma şansim ve nasibim olur. Piyasada ki diğer hocalar gibi ister geç ister geçme düşüncesinde değil, eğitim verdiğiniz herkesin sınavda başarılı olması için elinizden geleni yaptığınızı derslerde görmüş oldum. Tavsiye üzerine gelmiş olduğum eğitiminizi şimdi ben çevremde sınava hazırlanmaya başlayacak arkadaşlarıma tavsiye etmeye başladım. Emeğiniz için teşekkür ederim.
Canan SobaSamimi, özverili, ilgi çekici ders anlatımının yanı sıra sayfalarca yönetmelik arasından en gerekli kısımları çarpıcı bir biçimde tek tek özetleyerek, sınavda çıkabilecek konular üzerinden ilerleyişi bu kursun en güzel yanlarından biri demek yanlış olmayacaktır.
En zor olarak adlandırılan konuları bile ezberletmeye yönelik değil, öğretmek üzerindeki hedefleri sağladığı diğer avantajlar arasında yer almaktadır. Sağladığınız tüm avantajlar ve katkılarınızla başarı yolunu bize gösterdiğiniz için sonsuz teşekkürler.

Ensar Habat Merhabalar Şuayip Hocam,
Sisteme 1 Nisan'da katılmama rağmen şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu kadar akıcı ve akılda kalıcı bir anlatım beklemiyordum Daha sisteme gireli 10 gün oldu ama sınavı kazanacağıma dair bir kanaatim var inşallah.
Eğitim kalitesine gelince hiç düşünmeden sisteme dahil olmalarını sınava hazırlanan arkadaşlara öneririm. Konu sonlarında çıkması muhtemel ve çıkmış ÖSYM soru çözümleri ile konular pekiştirilmektedir..
Eğitimin içeriğinde toplam 21 günde 38 saat video anlatım + Özet ve soru bankası + A,B sınıfı için ekstra videolar bulunmaktadır.
Ben B sınıfı İSG sınavına hazırlanıyorum. Bu kadar karmaşık ve zor olan bir sınavı bu sistemle tereyağından kıl çeker gibi geçeceğimi düşünüyorum.
Emeğinize sağlık hocam. Selam ve dua ile.